קורס אנגלית למתחילים


למי?
   
מיועד לאנשים שאינם יודעים אנגלית כלל או לאלו המבינים מלים בסיסיות בלבד* ומכירים את האותיות 
והמעונינים לרכוש יכולת שיחה , קריאה וכתיבה התחלתית ושוטפת בתחומי היומיום.

מטרת הקורס
לרכוש מיומנויות שיחה, קריאה וכתיבה שוטפות ופעילות, להרחיב אוצר מלים לשם ניהול והבנת שיחות בעניני יומיום.

משך  הקורס 
קורס שנתי, מספטמבר עד סוף יולי, 42-44 מפגשים שבועיים
כל מפגש בן 90 דקות  [=2 שעורים אקדמיים ], סה"כ  84-88 שעורים.

תכני הקורס*
הקניית אוצר מילים שימושי לשיחה שוטפת בתחומי משפחה, מקצוע, עבודה, אוכל, תחביבים, קניות, נסיעות, בילויים, אקטואליה ועוד. 
דגש על הפנמת בטחון עצמי בשימוש בשפה.
במהלך הקורס מתקיימות שיחות, סימולציות, קריאת ספורים והאזנה לטקסטים קצרים.
תבניות הדקדוק נלמדות בהקשר ורלוונטיות לתכני הלימוד.

חמרי לימוד
סיפורים, דפי עבודה, עתונים, משחקים, קלטות

שיטות לימוד
אינטראקטיביות, תוך התנסות הלומדים בתכני הקורס ושילוב הנסיון האישי של כל אחד מהלומדים/ות.

מס משתתפים
עד 8 בקבוצה.

התחלחת למודים
בספטמבר כל שנה.

#קבוצה חדשה נפתחת באמצע שנה על פי ביקוש והרשמה.

*    אבחון רמת ידע - בפגישה אישית בתהליך ההרשמה

**  יתכנו שינויים ט.ל.ח.

 

 


| אנגלית למתחילים || אנגלית בהתאמה אישית || שיעורי אנגלית |

עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט לא דומה במהותו מעיצוב גרפי למוצרי דפוס. כמו בנושאים אחרים. גם כאן צריך לקבוע מהם מטרות האתר ואופיו. אם זהו אתר שמטרתו מצגת ובנוי בפלאש מולטימדייה או שזהו אתר עם מסחר אלקטרוני שמיועד להציג ולמכור שרותים או מוצרים שונים.

מאמר זה מכוון לקונספט הגרפי של אתר מסחרי או שיווקי ופחות לאתרי מצגת או אתרים שמטרותיהם פחות שיווקיות ויותר תדמיתיות. זאת אומרת, אתר בפורמט HTML או אתר המנוהל על ידי מערכת ניהול תוכן כמו גומלה, וורדפרס, אדממה ודרופל.

אך לפני כן, כדאי להזכיר שעיצוב בכלל הוא עניין של טעם וגישה. הדברים הנאמרים במאמר זה מייצגים את גישתי גם כגרפיקאי מסחרי למוצרי שיווק ודפוס וגם כמעצב ומקדם אתרים כיום. ואין זה אומר שגישות אחרות פחות טובות.


האתגרים שבעיצוב אתר:
רוב הגולשים יגיעו דרך מנועי החיפוש הגדולים וגוגל בעיקר. יש לקחת בחשבון שהגולש המגיע לאתר נותן סיכוי של שניות ספורות למשוך את תשומת לבו ולעניין אותו ברעיון השיווקי ובמסר של האתר. אם הגולש אינו מוצא את מה שחיפש הוא יעבור מהאתר שלנו לאתר הבא ברשימת התוצאות של מנוע החיפוש. לכן, האתגר הראשון שלנו הוא לעצב קונספט של אתר בו הגולש יבין את המסר השיווקי בקלות ובמהירות. אם הגולש יתעניין ותשומת ליבו תיתפס, השגנו את המטרה. הוא ימשיך לגלוש באתר ושם הוא יוכל לקבל פרוט יתר.


התאמה לרוב המשתמשים
ונניח שהצלחנו לעניין את הגולש שהגיע לאתר. ועכשיו, חשוב שהגולש ימצא באתר סביבה ברורה וקלה לניווט והפעלה. אסור לשכוח שאתר אינטרנט זה אפליקצייה לכל דבר בה יש כפתורים ופקודות. וכמו בכל אפליקצייה אחרת, יש סטנדרטים מסויימים למבנה ולעיצוב המקל על המשתמש להבין בצורה ידידותית ופשוטה להבנה כיצד להפעיל ולפעול בכדי להגיע לאן שהוא רוצה ולאן שאתם רוצים שיגיע. תפריט האתר ומבנה הניווט הם אלמנטים שחשוב שיהיו פשוטים וידידותיים למשתמש. 


צבעים, פונטים ואלמנטים קבועים.
תלוי בנושא האתר ובגולשים הפוטנצייאלים המיועדים לגלוש בדפי האתר. יש אפשרות בה נבחר לעצב עם צבעים רועשים וחזקים, יש נושאים בהם עדיף לשדר סולידיות ולהשתמש בגוונים יותר פסטליים ויש מקרים בהם שילוב של צבע אחד ברמות גוון שונה על בסיס לבן או בהיר הוא הבחירה הפשוטה והטובה. הצעה שלי היא לבחור שילוב של 3 עד 4 צבעי בסיס ולהשתמש רק איתם לאורך כל תהליך העיצוב. כמובן שניתן לשלב גוונים שונים של צבעי הבסיס שבחרת.


 
 מבנה האתר והקונספט העיצובי
למעשה, זה עיקר העבודה בה נקבעים מיקומי האלמנטים השונים באתר. בנושא זה יש רק חוק אחד חשוב. לשמור על ידידותיות וקריאת התוכן בצורה נעימה, קלה וברורה. עבודת התכנון והחלוקה של המבנה העיצובי צריכה להיעשות בהתאם לסגנון התוכן וגודל האתר. למשל. אם נשתמש בעיצוב אתר עם ארבע עמודות אנכיות וזהו אתר קטן, לא יהיה לנו מה לשים בארבעה עמודות. לכן, לאתר כזה עדיף לבצע עיצוב של עמודה צדדית צרה בה נשים את תפריט הכפתורים, תוכן נגלל ואולי בנר פרסומי קטן או נפרסם בו את מבצע החודש וכדו. ואילו בעמודה הראשית נכניס את התוכן העיקרי של העמוד.
 
עיצוב